×
Головна Новини Контакти

<< повернутись до новин

Китай став лідером з продажу електромобілів

Ринок електромобілів швидко зростає, найбільшим попитом електрокари користуються в Китаї. Половина проданих у світі електромобілів припала саме на цю країну.

За підсумками 2021 Китай домінував за кількістю проданих EV. Всього тут було продано більше 3,2 млн EV (показник включає в себе електричні та гібридні легковики, що повністю підключаються). Це половина всіх електромобілів, проданих у світі.

За даними технологічної дослідницької компанії Canalys, у 2021 р. по всьому світу було продано близько 6,5 млн. EV, що на 109% більше, ніж у 2020 р. При цьому у Китаї було продано на 2 млн. електромобілів більше, ніж роком раніше. Сплеск продажів відбувається незважаючи на те, що загальний світовий авторинок виріс лише на 4% на тлі глобальної нестачі чіпів, що вплинуло на автовиробників у всьому світі.

На електромобілі припало 9% всіх продажів легкових авто в 2021 р. Canalys вважає, що хоча попит на EV залишався високим, було б продано набагато більше, якби не хронічний брак компонентів.

Головний аналітик Canalys Джейсон Лоу зазначив, що у 2021 р. на електромобілі припало 15% нових автомобілів, проданих у Китаї. Це більш ніж удвічі перевищує показник минулого року. Нові моделі запускаються в КНР щомісяця у кожному сегменті ринку, від міських автомобілів до позашляховиків.