×
Головна Новини Контакти

<< повернутись до новин

Експерти порахували, як змінилась націнка АЗС на пальне

Порівняно з 2020 роком падіння маржі на бензині А-95 склало 50% та 33% – на дизпаливі.

У 2021 році націнка АЗС на паливі різко знизилася, порівняно з попередніми двома роками.

Валова націнка на бензині А-95 склала $0,09/л (2,45 грн/л, без ПДВ), на дизельному паливі – $0,14/л (3,82 грн/л), на зрідженому газі – $0,06/л (1,6 грн/л).

Порівняно з 2020 роком падіння маржі на бензині А-95 склало 50% та 33% – на дизпаливі. Націнка на зрідженому газі залишилася незмінною. У показнику валової маржі містяться логістика, витрати АЗС та знижки.

«Якщо говорити про чистий прибуток, то темпи його зниження у 2021 році були ще більш відчутні, оскільки логістика та витрати АЗС значно зросли. Бонусом для сектора стало зростання споживання нафтопродуктів у країні на 12% за останні 2 роки», – каже директор А-95 Сергій Куюн.

Також експерти розподілили українські АЗС за чотирма ціновими сегментами: економ (БРСМ, Мotto, SunOil, Avantage 7 та ін., сумарно близько 55% АЗС у країні), мережа групи Приват (Укрнафта, ANP, Авіас – 20%), медіум (SHELL , АMIC, Glusco, UPG, KLO та ін – 13%), преміум (ОККО, WOG, Socar – 12%).

Найбільше зниження торгових націнок відзначено на бензині у мережах економ-сегменту та групи Приват – на 1,59 та 2,27 грн/л. При цьому в економ-мережах чиста маржа на бензині в 2021 фактично обнулилася. Зазначається, що ключовий заробіток АЗС в Україні формує дизельне паливо, продаж якого зростає найбільш динамічними темпами.

«Безприбуткова торгівля паливом майже половиною станцій – український феномен. Пояснюється вона наявністю на ринку великих обсягів безакцизного фальсифікату бензину, що випускається на міні-НПЗ та нафтобазах, а також схем, пов’язаних з порушенням касової дисципліни, коли на АЗС продаж просто не оформляється належним чином», — заявив Куюн.

Як ключовий фактор зниження прибутковості АЗС експерти називають запровадження у травні 2021 року держрегулювання цін. В А-95 прогнозують, що чистий прибуток АЗС продовжить знижуватися через зростаючі витрати – зарплати, енергетичні та транспортні тарифи.

За 2021 рік автогаз в Україні подорожчав на 50%, бензин А-92 зріс у ціні на 24%, а дизельне паливо – на 23%.