×
Головна Новини Контакти

<< повернутись до новин

Сатурн перетворився на тигра? Вчені NASA виявили цікаву особливість супутника

Астрономи показали фото супутника Сатурна. Фотографію було опубліковано на офіційній сторінці Лабораторії реактивного руху NASA у соціальній мережі Twitter.

На цьому збільшеному зображенні супутника Сатурна Енцелада видно чітку картину безперервних ребристих, злегка вигнутих і приблизно паралельних розломів у межах південних полярних широт. Вчені-візуалісти неофіційно називають ці особливості поверхні “тигровими смугами” через їх чітко схожий на смуги зовнішнього вигляду, якщо дивитися в хибному кольорі.

Хибний колір відноситься до групи методів передачі кольору, які використовуються для відображення зображень у кольорі, які були записані у видимій або невидимій частині електромагнітного спектру. Зображення з хибним кольором — це зображення, яке ілюструє ображує об’єкт у кольорах, які відрізняються від фотографії, ілюстрованої на зображенні в істинному кольорі.

Фотографія була зроблена апаратом “Кассіні”, в той момент, коли він знаходився на відстані близько 20 720 кілометрів від Енцеладу.