×
Головна Новини Контакти

<< повернутись до новин

Автомобіль у повітрі: реальність чи міф?

Словацька компанія Klein Vision оголосила про отримання сертифікату льотної придатності до національного транспортного управління. А це означає, що аеромобіль AirCar стане першим літаючим автомобілем, який можна експлуатувати!

«Сертифікація AirCar відчиняє двері для масового виробництва дуже ефективних літаючих автомобілів. Це офіційне та остаточне підтвердження нашої здатності назавжди змінити подорожі на середні відстані. AirCar розширює ці межі, виводячи нас у новий вимір, де дорога зустрічається з небом», – сказав винахідник, керівник групи розробників та льотчик-випробувач Стефан Кляйн.

Особливості аеромобіля AirCar

  • Трансформований кузов: крила, що підтримують AirCar у повітрі, здатні складатися і розташовуватися вздовж бортів, а масивний хвіст для переміщення по землі всувається в задню частину машини
  • У режимі польоту AirCar рухається єдиним штовхаючим гвинтом, розташованим між кузовом і хвостовим оперенням: наскільки можна судити з офіційних відеоматеріалів, він не складається.
  • AirCar має бензиновий двигун BMW об’ємом 1,6 літра та потужністю 140 к.с.
  • Максимальна швидкість аеромобіля (у повітрі) – 300 км/год
  • Запас ходу в повітрі – до 1000 кілометрів

Купити AirCar поки що не можна, але вже цього року розробники мають намір розпочати організацію серійного виробництва. Ціна автомобіля, що літає, складе близько 1,5 мільйона євро, хоча ще на самому початку компанія орієнтувалася на 200 тисяч євро.