×
Головна Новини Контакти

<< повернутись до новин

У Британії закликали накласти санкції проти Telegram

У Великобританії виступили із закликом про введення санкцій проти месенджера Telegram.

Таку пропозицію висунув лідер Лейбористської партії Кир Стармер. На думку політика, месенджер Telegram є «додатком для екстремістів».

Стармер звинуватив Telegram в поширенні екстремістських відео, закликів до насильства і расової ненависті.

Таку заяву Стармер зробив після вбивства депутата Девіда Еймесса.

Як підкреслив політик, користувачі мессенджера мають доступ до відеоматеріалів, які пропагують насильство по відношенню до політичних діячів, ЛГБТ-спільноти, осіб єврейської національності.

Також Стармер зазначив, що екстремістські відео демонструють і в інших соціальних мережах, наприклад – в TikTok: тут, за словами головного британського лейбориста, найлегше знайти відео ісламських радикалів або ультраправих.

В липні 2017 року Telegram Messenger LLP внесли до реєстру організаторів поширення інформації. У квітні 2018 року Роскомнадзор почав блокувати месенджер за відмову надати ФСБ ключі дешифрування.

У 2020 році Роскомнадзор зняв вимоги щодо обмеження доступу до Telegram. Це було зроблено після заяви засновника месенджера Павла Дурова про готовність «протидіяти тероризму та екстремізму».

Питання про збереження особистих даних користувачів Telegram постало після того, як в червні 2020 року в даркнета з’явилася в продажу база даних мільйонів користувачів месенджера з Ірану і Росії – двох країн, де критика уряду може стати причиною великих неприємностей і де Telegram користується великою популярністю серед опозиції .