×
Головна Новини Контакти

<< повернутись до новин

Закон №5572. Українські артисти звернулись до депутатів

Креативна індустрія України об’єдналась задля перезавантаження ринку роялті. Таким чином, 27 травня 2021 року було зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління.

“Від імені авторської спільноти України та світу звертаємось до Народних депутатів України з проханням підтримати Законопроект № 5572, який покликаний виправити ситуацію, яка склалась із захистом авторських прав, запустити нові прозорі конкурси з акредитації авторських організацій і надасть змогу авторам, правовласникам України та світу отримувати справедливу винагороду” – повідомляється у зверненні.

Лист від Міжнародної конфедерації CISAC направлено до Президента України Володимира Зеленського, в якому міжнародна авторська спільнота висловлює занепокоєння результатами проведених конкурсів і вимагає проведення нової прозорої та законної процедури акредитації організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів.

Законопроект №5572:

1. Розблокує роботу організацій колективного управління надавши тим із них, які внесені до Реєстру організацій колективного управління, право здійснювати добровільне колективне управління майновими правами правовласників у сфері публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів.

2. Скасує результати корупційних конкурсів з акредитації організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів.

3. Дозволить запустити нові прозорі конкурси та обрати дійсно репрезентативні (ті, які представляють інтереси більшої кількості правовласників) організації колективного управління.

4. Забезпечить виплату винагороди всім правовласниками до моменту обрання нових акредитованих у вищезгаданих сферах організацій колективного управління.

5. Забезпечить виконання міжнародних зобов’язань України щодо захисту прав авторів, в тому числі іноземних.

Законопроект №5572 же підтримали близько двохсот регіональних радіостанцій зі всієї України, регіональні та державні телерадіокомпанії, найбільші фестивалі країни, концертні агенції і найбільші організатори гастрольних подій, більше двох тисяч найвідоміших ресторанів та ресторанних мереж, українські виконавці, автори та музичні видавництва.