×
Головна Новини Контакти

<< повернутись до новин

Українська поліція на електромобілях

В Україні планують закупити електрокари для Патрульної полції. Про це повідомив Денис Монастирський, міністр внутрішніх справ, під час презентації майбутніх проектів та пріорітетної діяльності МВС.

За словами Монастирського, вже закупили першу партію електромобілів дя патрульної поліції. Попередні данні повідомляють, що подібна інвестиція зменшить витрати на паливо, чим забезпечить велику економію для державного бюджету.

На сайті МВС також опублікували інфографіку, де можна ознайомитись з характеристиками авто з двигуном внутрішнього згоряння Hyundai Kona Electric та бензинового Mitsubishi Outlander. Електричні Kona вже використовуються поліцейськими у Великобританії, Нідерландах, Швейцарії та Іспанії.

Якщо дивитись на перший внесок, то звісно купівля електрокару не є рентабельною, адже ціна вдвічі більша нинішніх автівок. Проте, з другого боку, на 400 тис. км пробігу на паливо для Mitsubishi Outlander треба витратити 1 223 424 гривні, а заряд Hyundai Kona Electric потребує лише 204 800 гривні.

Між іншим, до витрат на Outlander входить вартість ТО та мастила на 96 660 гривні. Разом вартість авто та експлуатація на 400 тис. км електромобілю суттєво відрізняється від бензинового кросоверу, 1 540 400 грн проти 2 059 084 змушують відчувати економію.